Jak zaprosić gości na Chrzest Święty? Jakie zaproszenia na chrzest dziecka wybrać?

Chrzest Święty, to szczególne wydarzenie dla dziecka i jego bliskich. Niezależnie od tego, czy organizujemy kameralny obiad w gronie najbliższej rodziny, czy też większą imprezę w restauracji, musimy jakoś powiadomić przyszłych gości o naszych planach. Najlepszym sposobem, będzie wręczenie im praktycznych i eleganckich zaproszeń na chrzest chłopca lub dziewczynki, w których znajdą się wszelkie niezbędne informacje.

Jak zaprosić gości na Chrzest Święty?

Dobrze jest dużo wcześniej poinformować osoby, które chcemy zaprosić, o planowanej dacie uroczystości, damy im wtedy możliwość przygotowania się i zarezerwowania czasu. Zaproszenia na Chrzest możemy wówczas wysłać lub wręczyć osobiście w późniejszym terminie. Nie zostawiajmy tego jednak na ostatnią chwilę, gdyż goście mogą odnieść wrażenie, że ich lekceważymy. Jakie zaproszenia na chrzest dziecka wybrać?

Gotowe zaproszenia na chrzest

Najszybszą i często najkorzystniejszą cenowo opcją dla rodziców, są gotowe zaproszenia na chrzest. Dlaczego? Ponieważ na eleganckich kartach mamy już wydrukowany odpowiedni tekst, nie musimy długo zastanawiać się, nad treścią. Wystarczy jedynie wpisać godzinę, datę, miejsce uroczystości oraz imię dziecka.

Personalizowane zaproszenia na chrzest

Możemy też zamówić personalizowane zaproszenia na chrzest z indywidualnym nadrukiem, gdzie wszystkie informacje będą już umieszczone w wydrukowanym tekście. Zaproszeń takich nie kupimy od ręki, dlatego trzeba zadbać o to odpowiednio wcześniej. Decydując się na takie rozwiązanie zaoszczędzimy nieco czasu, który musielibyśmy poświęcić na wypełnianie gotowych zaproszeń, oraz nerwów, bo nie każdy równie sprawnie radzi sobie z kaligrafią. Na pewno opcja ta będzie dużym ułatwieniem w przypadku, gdy potrzebujemy większej ilości zaproszeń.

W tekście zaproszenia oprócz standardowych informacji dotyczących uroczystości można również umieścić imiona i nazwiska zapraszanych gości. Zazwyczaj podnosi to koszty nadruku, ale goście otrzymujący takie zaproszenie na pewno poczują się wyjątkowi. W przypadku tak daleko idącej personalizacji powinniśmy mieć pełną listę zapraszanych osób już w momencie zamawiania zaproszeń. Dobrze jest w takim przypadku zamówić pewną ilość zaproszeń bez personaliów gości na wypadek nieprzewidzianych zmian.

Szczególnie w przypadku, gdy organizujemy chrzciny w lokalu, dość istotne będzie dla nas uzyskanie potwierdzenia przybycia zaproszonych osób. Dobrze jest wtedy umieścić stosowną informację na zaproszeniu. Zaproszenia na chrzest dziecka są dostępne w ogromnej ilości wzorów: od tradycyjnych po nowoczesne, od prostych form po bardzo ozdobne. Wśród takiej różnorodności każdy znajdzie coś spełniającego jego oczekiwania.

Zaproszenia na chrzest hand made

Dla poszukujących czegoś oryginalnego i niecodziennego, dobrym wyborem mogą być zaproszenia do chrztu wykonywane ręcznie. Są wprawdzie droższe, ale też bardziej unikalne. Powstają w mniejszych nakładach a poszczególne serie, a nawet egzemplarze, mogą nieznacznie różnić się między sobą.

Podsumowując, zaproszenia to ważny element składający się na oprawę uroczystości, dlatego warto poświęcić trochę czasu i dokonać świadomego i przemyślanego wyboru. Nasz stacjonarny sklep z dewocjonaliami w Warszawie oferuje bogaty wybór zaproszeń na chrzest oraz inne uroczystości. W skład naszego asortymentu wchodzą też np. eleganckie zaproszenia na ślub i zaproszenia na Komunię Świętą. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin.

Scroll to top