Z jakiej okazji warto kupić różaniec na prezent?

Różaniec to symbol wiary, a jednocześnie praktyczna pomoc podczas codziennej modlitwy. Podobnie jak inne dewocjonalia, najczęściej ofiarujemy go z okazji przyjęcia sakramentów, a więc w dniu Chrztu, Pierwszej Komunii, Bierzmowania oraz Ślubu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podarować go z innej, mniej doniosłej okazji, zwłaszcza osobie, o której wiemy, że modli się na różańcu.

Z czego wykonuje się różańce?

Różaniec może być wykonany z drewna, plastiku, szkła, a nawet nasion, kamieni naturalnych lub syntetycznych, pereł i srebra. Dużym uznaniem jako prezent cieszą się różańce z kamieni naturalnych: agatu, jaspisu, a nawet z kamienia wulkanicznego. Agat w przyrodzie występuje w wielu odmianach kolorystycznych, a z uwagi na to, że łatwo i trwale poddaje się sztucznemu barwieniu, liczba dostępnych kolorów i odcieni tego kamienia jest przeogromna. Popularne są również różańce ze srebra. Ich wielkość a tym samym cena jest bardzo zróżnicowana, od niezwykle drobnych i delikatnych po bardziej masywne. Można też kupić różańce z łączonego srebrem bursztynu.

Różaniec na prezent z okazji chrztu

Chrzest to pierwszy sakrament, do jakiego przystępuje każdy chrześcijanin. Może to też być dobry moment na wręczenie pierwszego różańca, który będzie pięknym prezentem z okazji Chrztu. Wprawdzie dziecko nieprędko zacznie z niego korzystać, ale podarowanie różańca na Chrzest ma przede wszystkim wymiar symboliczny. Taka pamiątka powinna być odpowiednio zapakowana, aby bezpiecznie czekać, aż obdarowany będzie mógł go używać, dlatego dobrym pomysłem będzie solidne pudełko z dedykacją.

Różaniec na prezent z okazji I Komunii

Dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii potrafią już modlić się na różańcu, dlatego najczęściej właśnie na tę okazję otrzymują pamiątkowy różaniec komunijny od bliskich. Przyjęło się że na komunię najwłaściwszy jest różaniec w kolorze bieli, ale oczywiście nie jest to ściśle przestrzeganą regułą. Ma on służyć również w dorosłym życiu, dlatego często wybierane są różańce w bardziej zdecydowanych kolorach, aby była to nie tylko piękna ale i użyteczna pamiątka. Dość popularne na Komunię są więc różańce z agatu ale także ze srebra, które jest szlachetnym i uniwersalnym materiałem.

Różaniec na prezent ślubny

Godnym uwagi prezentem dla Młodej Pary od rodziców lub dziadków może być komplet pamiątkowych różańców. Może to być zestaw dwóch jednakowych różańców, możemy też dobrać pasujące do siebie różańce w dwóch różnych kolorach a nawet wielkościach. Ważne, żeby oba były z materiału o podobnej wartości, aby żadne z obdarowanych nie poczuło się pokrzywdzone. Najlepiej wręczyć je w eleganckim pudełku z dedykacją, w którym znajdą się również etui do różańców, lub zapakować je pojedynczo dla każdego z małżonków.

Podsumowując, różaniec to prezent odpowiedni na wiele okazji, pod warunkiem, że obdarowany będzie go używał. Dobrze jest dopasować do różańca odpowiednie etui. Jeżeli chcemy, aby podarunek prezentował się wyjątkowo, do zapakowania różańca możemy zamiast standardowego pudełka jubilerskiego użyć niedużej, posrebrzanej szkatułki. Warto dołączyć również pamiątkową dedykację.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stacjonarnego sklepu z dewocjonaliami w Warszawie, gdzie znajdą Państwo piękne i trwałe różańce.

Scroll to top