Co kupują dziadkowie na Chrzest? Propozycje prezentowe

Obrazki srebrne

Prezent na Chrzest od dziadków powinien być trwałą pamiątką, która po latach będzie przypominała obdarowanemu ukochane osoby. Właśnie dlatego tak często prezenty z okazji Chrztu dla wnuków opatrzone są specjalną imienną dedykacją.

Najlepsze prezenty na Chrzest dla wnuka i wnuczki

Najpopularniejszym prezentem z okazji Chrztu jest niezmiennie złoty medalik. W zależności od możliwości finansowych można kupić sam medalik na Chrzest lub w komplecie z łańcuszkiem. Umieszczony w eleganckim pudełku z dedykacją może spokojnie czekać, aż dziecko będzie dostatecznie duże, aby go założyć.

Inną popularną pamiątką na Chrzest jest srebrny lub posrebrzany obrazek. Może być w nowoczesnej formie posrebrzanej blaszki umieszczonej na podkładzie z MDF-u, lub srebrnej płytki oprawionej w ramkę. Najpopularniejsze są obrazki posrebrzane z Aniołem Stróżem, ale wiele osób wybiera również obrazki przedstawiające Matkę Boską lub Świętą Rodzinę. Do obrazka można dołączyć wygrawerowaną tabliczkę z dedykacją.

Dziadkowie z okazji Chrztu często wręczają też swoim małym wnukom Pismo Święte. Na tę okazję najpopularniejsze są różne wydania ilustrowanej Biblii dla najmłodszych, aby obdarowane dziecko jak najszybciej mogło zacząć z niej korzystać. Piękną pamiątką z okazji Chrztu może się też okazać wydanie pełnego tekstu Pisma Świętego, z którego maluch będzie mógł korzystać w dorosłym życiu. Umieszczona wewnątrz odręczna dedykacja sprawi, że książka stanie się wyjątkową i bardzo osobistą pamiątką od ukochanych dziadków.

W niektórych rodzinach pamiątką tradycyjnie wręczaną przez dziadków lub chrzestnych jest srebrny ryngraf, symbol Bożej ochrony i opieki. Na odwrocie można również wygrawerować dedykację.

Srebrna łyżeczka i ikona na Chrzest

Popularnym prezentem z okazji Chrztu jest symbolizująca zdrowie i dostatek srebrna łyżeczka. Oprócz dedykacji można wygrawerować na niej datę i godzinę urodzenia, a także wagę i wzrost dziecka w momencie przyjścia na świat. W przyszłości srebrna łyżeczka na Chrzest będzie uroczą pamiątką z pierwszych lat życia dziecka. Podobną rolę pełnią inne pamiątkowe drobiazgi ze srebra, takie jak smoczki, grzechotki lub kołyski. Co jeszcze można podarować  małym wnukom?

Ikona to uniwersalny prezent z okazji wielu uroczystości, w tym również Chrztu Świętego. Piękno ikon i ich wartość duchowa sprawiają, że towarzyszą one obdarowanemu również w dorosłym życiu. Jako podarunek na Chrzest klienci najchętniej wybierają ikony niewielkich rozmiarów, pisane lub drukowane, ale też ikony w tradycyjnych metalowych koszulkach.

Podsumowując, choć wybór prezentu na Chrzest ograniczony jest jedynie fantazją obdarowującego, to jednak dziadkowie wręczają najczęściej tradycyjne pamiątki. W naszym sklepie znajdą Państwo duży wybór prezentów z okazji Chrztu, a także mają Państwo możliwość zamówienia grawerowanej dedykacji.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Scroll to top