Jaką pamiątkę Chrztu Świętego wybrać dla dziecka? Prezenty na Chrzest dla chłopca i dziewczynki

Pomysłów na prezent z okazji Chrztu jest wiele. Niektórzy stawiają na praktyczne pamiątki Chrztu Świętego, inni chcą, aby upominek był ponadczasowy. Spora część gości wręcza kopertę z pieniędzmi. Po latach okazuje się jednak, że środki zostały słusznie wydane na bieżące potrzeby dziecka, zabawki zużyły się lub zostały oddane, a dorosły już człowiek nie ma żadnej pamiątki po pierwszej w życiu, tak ważnej uroczystości. Dlatego warto, oprócz prezentów praktycznych, podarować również coś, co będzie przypominało ten szczególny dzień. Niekoniecznie musi to być srebrna grzechotka z grawerem. Czasem niedrogi, ale gustowny obrazek na Chrzest z ręcznie wypisaną dedykacją będzie bezcenną pamiątką. Jaki prezent na Chrzest dla dziewczynki i chłopca sprawi im radość?

Obrazek z Aniołem Stróżem

Wizerunek Anioła Stróża to symbol opieki, który w szczególny sposób nawiązuje do idei sakramentu Chrztu, będącego początkiem drogi przez życie. Wśród obrazków z tym motywem panuje ogromna różnorodność form i rozmiarów. Można wybrać tradycyjny srebrny obrazek na Chrzest oprawiony w ramkę, lub w formie posrebrzanej blaszki umieszczonej na drewnianym podkładzie. Nieco inny styl reprezentują kolorowe obrazki na drewnie, malowane lub drukowane. Można też zdecydować się na nietypowy obrazek haftowany.

Srebrny lub złoty medalik z łańcuszkiem

Jest to, oprócz obrazków, najczęściej wybierana pamiątka z okazji Chrztu. W naszym sklepie z dewocjonaliami Klienci znajdą wiele wzorów zarówno srebrnych, jak i złotych kompletów. O ile złoty medalik na Chrzest zazwyczaj wręczają rodzice chrzestni lub dziadkowie, to pozostali goście wybierają raczej srebrne lub złote aniołki, czy serduszka. Dość popularnym prezentem na Chrzest dla dziewczynki są również złote kolczyki lub bransoletka.

Biblia dla dzieci – piękna pamiątka z okazji Chrztu

Biblia dla dzieci może być w formie książeczki z grubymi i wytrzymałymi stronami. Taką książkę można bez obaw dać do rączek, nawet najmłodszym. Takie biblie mają zazwyczaj kolorowe, sugestywne ilustracje, a tekst jest zredukowany do minimum. Jeżeli chcemy, aby była to książka do czytania dziecku na dobranoc, możemy wybrać tytuł z większą ilością tekstu. Są to wybrane historie biblijne napisane przystępnym językiem, tak, aby dziecko mogło je zrozumieć. Jeśli zależy nam na tym, by był to prezent na przyszłość, wybierzmy pełne wydanie biblii z okolicznościową obwolutą lub w skórzanej oprawie.

Ryngraf na Chrzest

Ryngraf na chrzest w postaci srebrnej tarczy na łańcuszku to bardzo szczególny prezent. W niektórych rodzinach jak najbardziej oczywisty, w innych zupełnie nie znany, mylony niekiedy z posrebrzanymi obrazkami. Jest symbolem boskiej ochrony i opieki. Ofiarują go zazwyczaj rodzice, dziadkowie lub rodzice chrzestni, umieszczając na odwrocie stosowną dedykację.

Srebrne pamiątki – cenny podarunek w dniu Chrztu

Niesłabnącym powodzeniem wśród prezentów na chrzciny od lat cieszą się srebrne łyżeczki i smoczki. Popularność zyskują również srebrne grzechotki, a nawet grzebyki, buciki, czy wózeczki. Możemy wygrawerować na nich imię dziecka, datę i godzinę jego narodzin, a także wagę i wzrost w momencie przyjścia na świat. Srebrny smoczek, jak wiele tego rodzaju pamiątek, ma zazwyczaj miejsce, w którym można schować pierwszy ząbek malucha. W grzebyku można przechowywać pierwszy kosmyk włosów. Co jeszcze można podarować dziecku z okazji Chrztu?

Komplet sztućców jako prezent na Chrzest

To pomysł dla zwolenników praktycznych prezentów na Chrzest. Sztućce dostosowane do małych rączek dziecka ułatwią w przyszłości naukę samodzielnego jedzenia, jednocześnie będąc potem sentymentalną pamiątką w dorosłym życiu. Sztućce, wykonane zazwyczaj ze stali nierdzewnej, zdobią często wyobrażenia zwierzątek lub postaci z bajek.

Posrebrzana skarbonka, pudełeczko, album na Chrzest

Skarbonka na Chrzest może mieć kształt samochodu, statku, misia, biedronki i wiele innych form. Jest to urocza ozdoba dziecięcego pokoju, ale też symbol racjonalnego gospodarowania środkami pieniężnymi. Zapewne z tych powodów jest dość popularnym pomysłem na prezent dla dziecka nie tylko z okazji Chrztu, ale też urodzin. W prezencie kupuje się również ramki, albumy na zdjęcia, pojemniczki na pierwszy ząbek, a także tuby na akt Chrztu. Posrebrzany pojemnik na akt Chrztu może w przyszłości służyć również do przechowywania innych ważnych dokumentów. Dzięki temu nie zgubią się ani nie zniszczą.

Kuferek na pamiątki z okazji Chrztu

Z pierwszych lat życia dziecka zostają nam różne drobiazgi, takie jak opaska ze szpitala, pierwszy kosmyk włosków, pierwsze skarpetki, drobne prezenty otrzymane z okazji Chrztu lub pierwszych urodzin. Wszystko to można bezpiecznie przechowywać w specjalnie na ten cel przeznaczonym pudełku. Może być to puste pudełko, którego wnętrze można dowolnie zagospodarować zależnie od potrzeb, albo pudełko z częściowym wyposażeniem w postaci przegródek, pudełeczek lub organtynowych woreczków na pamiątki, karteczek z opisem i innych elementów.

Bez względu na to, jakiego dokonamy wyboru, ważne jest, aby dopasować rodzaj prezentu do stylu i przekonań, jakie panują w domu obdarowanego dziecka. Idąc na chrzciny, zazwyczaj znamy gusta rodziców malucha i na tym etapie najrozsądniej będzie, jeśli weźmiemy je pod uwagę przy wyborze prezentu.

W naszym warszawskim sklepie z dewocjonaliami znajdą Państwo szeroki wybór prezentów na chrzest dla chłopca i dziewczynki w atrakcyjnych cenach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.