dekoracje na boże narodzenie

Świąteczne dekoracje na Boże Narodzenie, które warto kupić

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy szczególnie chętnie otaczamy się dekoracjami. Podkreślają one niepowtarzalną atmosferę towarzyszącą tym dniom i wprowadzają nas w świąteczny nastrój. Jakie dekoracje świąteczne warto kupić?

Stroik świąteczny w formie choinki

Choinka to najbardziej oczywisty symbol świąt Bożego Narodzenia. Oprócz tradycyjnie ubieranej, co roku dużej choinki, możemy wykorzystać do dekoracji domu, również jej mniejsze wersje. Mogą to być tradycyjne choinki z gałązek igliwia ozdobione bombkami lub nowoczesne w formie i stylu choinki dekoracyjne w kształcie stożka, wykonane z różnych, często naturalnych materiałów.

Dekoracje wiszące ozdobią dom

Dekoracyjne wiszące elementy możemy umieścić nie tylko w oknie. Płaskie dekoracje mogą ozdobić ścianę, te bardziej przestrzenne możemy zawiesić pod sufitem, lub przymocować je na przykład do żyrandola, czy półki. Doskonale sprawdzą się tu bombki, łańcuchy lub gałązki. W zależności od wystroju wnętrza możemy do stworzenia kompozycji wykorzystać bombki z bogatą dekoracją z szerokiej wstążki, albo kilka gładkich, jednobarwnych bombek na cienkich sznureczkach przywiązanych do gałązki.

Oczywiście nie muszą być to koniecznie bombki. Zamiast nich można użyć dekoracyjnych kul. Równie ciekawie będzie wyglądać kompozycja złożona z gwiazdek, śnieżynek, serduszek lub aniołków. Dużą popularnością cieszą się też tradycyjne stroiki świąteczne ze świeczką pośrodku.

Na ścianach pięknie prezentują się wieńce z gałązek świerka, ale też brzozy, wierzby, zielonego mchu, a nawet słomy. Każdy z nich możemy dowolnie udekorować, dodając elementy w pasującym nam stylu i kolorze. Jeżeli jednak nie mamy na to czasu ani natchnienia, możemy kupić gotowy, już udekorowany wianek świąteczny.

Efektownym elementem dekoracyjnym są też girlandy wykonane z gałązek, koralików lub innych materiałów. Można je powiesić pionowo lub podpiąć pod wystające elementy takie jak półki, kinkiety, gzymsy lub balustrady.

Wszystko można dodatkowo ozdobić drobnymi elementami takimi jak szyszki, złote lub srebrne listki, suszone owoce i wiele innych drobiazgów.

Ceramiczne figurki na Boże Narodzenie

W świątecznej aranżacji interesująco będzie wyglądać grupa dobranych stylistycznie figurek umieszczona na półce lub parapecie. Bożonarodzeniowe figurki to najczęściej postacie Mikołaja, reniferów, aniołków, ale też skrzaty, ptaki lub dzieci w zimowych strojach. W połączeniu z małą choinką albo gałązkami świerka lub jodły, stworzą przyciągającą spojrzenie kompozycję. Podobnie możemy ustawić figurki aniołków lub innych postaci do bożonarodzeniowej szopki.

W naszym sklepie oferujemy Państwu zarówno gotowe dekoracje świąteczne jak i elementy do stworzenia własnych. Spośród wielu propozycji mogą Państwo wybrać takie, które pasują do Waszego wnętrza, aby podczas Wigilii i Świąt cieszyły i wprowadzały w jedyny w swoim rodzaju świąteczny nastrój Bożego Narodzenia.