Czy srebrna łyżeczka na chrzest to dobry pomysł na upominek?

Często z okazji Chrztu rodzice chrzestni lub dziadkowie ofiarują dziecku w prezencie ponadczasowe prezenty, które będą przez całe życie przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu. Szczególną popularnością cieszą się srebrne łyżeczki na Chrzest, które są tradycyjnym upominkiem symbolizującym m.in. bogactwo i powodzenie w życiu dorosłym. Dlaczego warto podarować maluchowi srebrną łyżeczkę?

Dlaczego wręcza się dzieciom srebrną łyżeczkę z okazji chrztu?

Wręczanie srebrnych przedmiotów z okazji Chrztu ma długą tradycję. Srebrna łyżeczka jest symbolem dobrobytu i zdrowia. Jak wiemy, bakteriobójcze i prozdrowotne właściwości srebra są znane od wieków, stąd zwyczaj karmienia niemowląt srebrną łyżeczką. Skojarzenia srebrnej łyżeczki z powodzeniem materialnym wynikają z wartości tego kruszcu, który zawsze był dość kosztowny. Dodatkowym elementem jest oczywiste skojarzenie łyżeczki z jedzeniem, którego nigdy nie powinno zabraknąć. Oczywiście wręczając taki prezent, zdajemy sobie sprawę, że podarowanie dziecku srebrnej łyżeczki nie rozwiąże w cudowny sposób jego problemów bytowych w przyszłości. Chodzi tu raczej o przekazanie w pięknej i symbolicznej formie życzeń zdrowia i powodzenia, ponieważ tego przede wszystkim chcemy dla rozpoczynającego wędrówkę przez życie maleństwa.

Jaką łyżeczkę na chrzest wybrać?

Srebrne łyżeczki na Chrzest występują w przeróżnych wzorach i wielkościach. Mogą to być malutkie, delikatne łyżeczki, ale też całkiem spore łyżki, których można używać do codziennego podawania posiłków. Bardzo zróżnicowane wzornictwo od najprostszych, gładkich modeli – po bardzo ozdobne, pozwala wybrać prezent na Chrzest, który zaspokoi każdy gust. Na wielu łyżeczkach są przygotowane specjalne miejsca do wygrawerowania imienia dziecka oraz daty i godziny urodzenia, a nawet wagi i wzrostu w momencie przyjścia na świat. Niekiedy godzinę można zaznaczyć na specjalnie w tym celu umieszczonym zegarze.

Podsumowując, srebrna łyżeczka to prezent na Chrzest jednocześnie symboliczny i praktyczny. Można trzymać ją w pudełku, jako piękną pamiątkę, albo też używać do karmienia dziecka. Często słyszymy od klientów, że podarowana na Chrzest łyżeczka nadal pełni zaszczytne funkcje w domu dorosłego już dziecka na przykład jako szufelka do cukru w „odświętnej” cukiernicy. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego sklepu z dewocjonaliami w Warszawie, gdzie znajdą Państwo najpiękniejsze prezenty na Chrzest dla dziewczynki i chłopca w rozsądnych cenach.