Święty Franciszek

Święty Franciszek – dewocjonalia z patronem zwierząt

Święty Franciszek z Asyżu to słynny założyciel zakonu franciszkanów, który pochodzi z Włoch i do dziś cieszy się ogromną popularnością ze strony milionów wiernych na całym świecie. To szczególna persona w Kościele Katolickim. Jakie dewocjonalia ze Świętym Franciszkiem warto podarować bliskim z rodziny?

Kim był Święty Franciszek z Asyżu?

Święty Franciszek urodził się prawdopodobnie w 1881 roku w Asyżu. W przeciwieństwie do wielu innych świętych, nie wychował się w skrajnym ubóstwie, a wręcz przeciwnie – pochodził z zamożnej rodziny kupieckiej. Jego ojcem był bogaty sukiennik Pietro Bernardone. Mimo to Św. Franciszek był nazywany biedaczyną z Asyżu, gdyż postanowił wieść życie pokutne. Ciężka i długa choroba sprawiła, iż w 25. roku życia zdecydował poświęcić się Chrystusowi. Za tą decyzję został wydziedziczony przez ojca, wiódł życie pustelnicze, choć po kilku latach dołączyło do niego 12 towarzyszy. W ten sposób powstał zakon braci mniejszych.

Święty Franciszek zasłynął dzięki wszechogarniającej miłości do świata, wszystkich istot żyjących. Jest uznawany za patrona ekologii, zwierząt i przyrody. Czuwa też nad robotnikami, niewidomymi, więźniami i ubogimi. 

Ikony, obrazki i figurki Św. Franciszka – prezenty dla bliskich

Ikona Świętego Franciszka to znakomity pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej lub bierzmowania. Tego typu podarunek z pewnością sprawi też wiele radości ukochanym rodzicom.  Odpowiednim prezentem urodzinowym dla dziadka może okazać się z kolei figurka Św. Franciszka. Postawiona na nocnym stoliku, komodzie lub biurku będzie przypominać o trosce i miłości, jaką obdarzyliśmy seniora rodu. 

Zachęcamy serdecznie do wizyty w naszym sklepie stacjonarnym z dewocjonaliami zlokalizowanym przy ul. Raabego 2a w Warszawie. Oferujemy wyjątkowe dewocjonalia ze Św. Franciszkiem z Asyżu oraz innymi postaciami Kościoła Katolickiego.