święta Teresa

Święta Teresa – dewocjonalia z patronką zakonów

opularna jak Święty Krzysztof, czy Święty Marek, jednak wiele osób kieruje swoje modlitwy w stronę tej wyjątkowej kobiety. Oto krótki życiorys Świętej Teresy, który warto poznać.

Historia Świętej Teresy

Święta Teresa urodziła się 2 stycznia 1873 r. w Alencon, zmarła 30 września 1897 r. Mimo iż nie żyła długo, jej życiorys obfituje w wiele interesujących wydarzeń. Była najmłodsza spośród dziewięciorga rodzeństwa. Decyzję o rozpoczęciu życia zakonnego podjęła bardzo wcześnie, bo w wieku 13 lat. Od lat młodzieńczych czuła silną misję nawracania ludzi.

Teresa należała do zgromadzenia karmelitanek bosych. Śluby zakonne złożyła w 1890 roku. Zgodnie z zachowanymi zapiskami Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza była radosna, pracowita i bardzo pokorna. Otaczała opieką starsze siostry i pracowała na zakrystii. Planowała wyjazd misyjny do Wietnamu, jednak nagła choroba uniemożliwiła jej realizację tego projektu. Święta Teresa cierpiała z powodu gruźlicy, na którą zmarła w wieku zaledwie 24 lat po kilkunastu tygodniach męczarni. Jest pochowana na cmentarzu w Lisieux.

W Polsce Święta Teresa jest patronką archidiecezji łódzkiej. Uznawana jest również za patronkę Francji. Kogo jeszcze otacza opieką ta postać? Świętej Teresie swoje zdrowie powierzają osoby chore na AIDS. Święta Teresa trafiła do kanonu świętych w 1925 roku za sprawą papieża Piusa XI. W setną rocznicę śmierci w 1997 roku dzięki Janowi Pawłowi II otrzymała tytuł doktora Kościoła powszechnego. 

Dewocjonalia ze Świętą Teresą – figurki, obrazki, medaliki

Jakie dewocjonalia ze Świętą Teresą warto kupić dla siebie lub podarować bliskim? Szczególnym podarunkiem może okazać się ikona na drewnie ze Świętą Teresą, która zawsze jest przedstawiana w towarzystwie róż, które symbolizują łaski, jakie otrzymują osoby modlące się do świętej. Skromnym i jednocześnie pięknym upominkiem od serca są obrazki ze Świętą Teresą, które można nosić w portfelu, włożyć do biblii lub książki. 

Wiele osób chętnie wybiera zachwycające medaliki i figurki Świętej Teresy, wykonane z dbałością o najmniejsze detale. To doskonały pomysł na prezent z okazji chrztu, czy komunii. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby figurka religijna trafiła w ręce ukochanej babci, czy dziadka. 

Zachęcamy serdecznie do wizyty w sklepie stacjonarnym na ul. Raabego 2a w Warszawie. Oferujemy starannie wykonane dewocjonalia ze Świętą Teresą oraz innymi ważnymi postaciami.