dziewczynka trzyma prezent

Co kupują dziadkowie na Chrzest? Propozycje prezentowe

Prezent na Chrzest od dziadków powinien być trwałą pamiątką, która po latach będzie przypominała obdarowanemu ukochane osoby. Właśnie dlatego tak często prezenty z okazji Chrztu dla wnuków opatrzone są specjalną imienną dedykacją.

Najlepsze prezenty na Chrzest dla wnuka i wnuczki

Najpopularniejszym prezentem z okazji Chrztu jest niezmiennie złoty medalik. W zależności od możliwości finansowych można kupić sam medalik na Chrzest lub w komplecie z łańcuszkiem. Umieszczony w eleganckim pudełku z dedykacją może spokojnie czekać, aż dziecko będzie dostatecznie duże, aby go założyć.

Inną popularną pamiątką na Chrzest jest srebrny lub posrebrzany obrazek. Może być w nowoczesnej formie posrebrzanej blaszki umieszczonej na podkładzie z MDF-u, lub srebrnej płytki oprawionej w ramkę. Najpopularniejsze są obrazki posrebrzane z Aniołem Stróżem, ale wiele osób wybiera również obrazki przedstawiające Matkę Boską lub Świętą Rodzinę. Do obrazka można dołączyć wygrawerowaną tabliczkę z dedykacją.

Dziadkowie z okazji Chrztu często wręczają też swoim małym wnukom Pismo Święte. Na tę okazję najpopularniejsze są różne wydania ilustrowanej Biblii dla najmłodszych, aby obdarowane dziecko jak najszybciej mogło zacząć z niej korzystać. Piękną pamiątką z okazji Chrztu może się też okazać wydanie pełnego tekstu Pisma Świętego, z którego maluch będzie mógł korzystać w dorosłym życiu. Umieszczona wewnątrz odręczna dedykacja sprawi, że książka stanie się wyjątkową i bardzo osobistą pamiątką od ukochanych dziadków.

W niektórych rodzinach pamiątką tradycyjnie wręczaną przez dziadków lub chrzestnych jest srebrny ryngraf, symbol Bożej ochrony i opieki. Na odwrocie można również wygrawerować dedykację.

Srebrna łyżeczka i ikona na Chrzest

Popularnym prezentem z okazji Chrztu, jest symbolizująca zdrowie i dostatek srebrna łyżeczka. Oprócz dedykacji, można wygrawerować na niej datę i godzinę urodzenia, a także wagę i wzrost dziecka w momencie przyjścia na świat. W przyszłości srebrna łyżeczka na Chrzest będzie uroczą pamiątką z pierwszych lat życia dziecka. Podobną rolę pełnią inne pamiątkowe drobiazgi ze srebra, takie jak smoczki, grzechotki lub kołyski. Co jeszcze można podarować  małym wnukom?

Ikona to uniwersalny prezent z okazji wielu uroczystości, w tym również Chrztu Świętego. Piękno ikon i ich wartość duchowa sprawiają, że towarzyszą one obdarowanemu również w dorosłym życiu. Jako podarunek na Chrzest klienci najchętniej wybierają ikony niewielkich rozmiarów, pisane lub drukowane, ale też ikony w tradycyjnych metalowych koszulkach.

Podsumowując, choć wybór prezentu na Chrzest ograniczony jest jedynie fantazją obdarowującego, to jednak dziadkowie wręczają najczęściej tradycyjne pamiątki. W naszym sklepie znajdą Państwo duży wybór prezentów z okazji Chrztu, a także mają Państwo możliwość zamówienia grawerowanej dedykacji.