figurka anioła

Figurka Anioła – duchowy przyjaciel dzieci

Dla osób głęboko wierzących figurka Anioła to coś więcej, niż bibelot do postawienia na półce, czy stoliku nocnym. W religii chrześcijańskiej Anioł jest pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem. W opisach biblijnych boski wysłannik niebios przynosi pocieszenie, wskazuje człowiekowi drogę i zapewnia bezpieczeństwo. Anioł symbolizuje czystość, niewinność, nieskazitelność.

Dlaczego warto obdarować dziecko figurką Anioła Stróża?

Ofiarowanie dziecku figurki Anioła ma zapewnić maluchowi zdrowie i szczęście, ale nie tylko. Anioł ma także czuwać nad bezpieczeństwem dziecka, chronić je przed zagrożeniem i prowadzić ku dobru. Pomaga w zdobywaniu cnót, może stanowić świetny pretekst do rozmów o wierze w gronie rodzinnym.

Figurka Anioła Stróża postawiona na komodzie, przy łóżku, czy biurku będzie przypominać dziecku o wyjątkowej ochronie, jaką jest otoczone i wspierać w każdym momencie życia. To doskonały pomysł na prezent z okazji narodzin dziecka, Chrztu Świętego, I Komunii Świętej lub Bierzmowania. Figurki religijne sprawdzają się podczas wielu okoliczności i mogą stanowić dobrą alternatywę dla obrazów, Biblii dla najmłodszych lub innych przedmiotów o charakterze religijnym.

Anioły symbolizują życzliwość, radość i siłę

Anioły są oznaką siły, dobra i ochrony, symbolizują również życzliwość, radość oraz zrozumienie. Figurka Niebiańskiego Opiekuna może przypominać małym katolikom o codziennej modlitwie i sygnalizuje, że nigdy nie będą sami. Warto podarować ją dziecku bez względu na wiek. To odpowiedni upominek dla niemowlaka, przedszkolaka, jak i ucznia szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej. Gest ofiarowania komuś w prezencie figurki Anioła Stróża jest zawsze mile widziany.

W naszym warszawskim sklepie stacjonarnym z dewocjonaliami oferujemy piękne figurki aniołków, wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Oferowane dewocjonalia zachęcają do modlitwy i ze względu na wysoką estetykę pozwalają najmłodszym otaczać się pięknem.