złoty łańcuszek w dłoni

Medalik na chrzest – jaką biżuterię podarować dziecku?

Chrzest to wyjątkowe wydarzenie w życiu małego człowieka, który wkrótce dołączy do wspólnoty katolickiej ale też dla jego rodziny. Wiele osób zaproszonych na tego typu uroczystość o charakterze religijnym ma dylemat, co podarować maluszkowi? Jaka pamiątka z okazji Chrztu Świętego będzie odpowiednia? Ponadczasowym upominkiem, który może towarzyszyć dziecku przez całe życie jest srebrny lub złoty medalik. Co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Medaliki z łańcuszkiem – ponadczasowa pamiątka z okazji Chrztu

Medalik z łańcuszkiem to tradycyjny a przy tym bardzo popularny prezent z okazji Chrztu. Najczęściej wręczają go dziecku rodzice chrzestni lub dziadkowie. Kupując medalik mamy oczywiście świadomość, że dziecko założy go dopiero kiedy nieco podrośnie. Będzie go również nosić już jako dorosła osoba. Jaki medalik wybrać, aby mógł służyć obdarowanemu przez długie lata? Z pewnością najbezpieczniejszym wyborem będzie średniej wielkości medalik o uniwersalnym, ponadczasowym wzorze. Wybierając medalik na Chrzest weźmy też pod uwagę płeć dziecka. Niektóre wzory są bardziej odpowiednie dla dziewczynek, inne bardziej pasują dla chłopców. Możemy też kupić taki, który będzie z radością i dumą nosić zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Jest wiele takich wzorów, między innymi bardzo popularny medalik z Matką Bożą Niepokalaną.

Srebrny czy złoty medalik na chrzest – co wybrać?

Czy będzie to medalik srebrny czy złoty, zależy przede wszystkim od tego, jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na jego zakup. Złoty medalik będzie dużo droższy, niż srebrny. Jeżeli mamy ograniczony budżet, lepiej kupić sam medalik. Łańcuszek możemy dokupić z innej okazji np. kolejnych urodzin dziecka. Dla osób, które nie przepadają za tradycyjnym żółtym kolorem złota, a z różnych względów nie decydują się na srebro, rozwiązaniem może być piękny medalik z białego złota.

Podsumowując, złoty lub srebrny medalik to dobry pomysł na prezent z okazji Chrztu. W naszym warszawskim sklepie z dewocjonaliami znajdą Państwo duży wybór zarówno srebrnych, jak i złotych medalików, a także krzyżyków, łańcuszków oraz innych rodzajów biżuterii, nie tylko o charakterze religijnym. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin!