kierowca w samochodzie

Święty Krzysztof – dewocjonalia z patronem kierowców

Dewocjonalia ze Świętym Krzysztofem, takie jak obrazki, różańce, czy figurki cieszą się największym zainteresowaniem ze strony przyszłych i obecnych kierowców, ale nie tylko. Co warto wiedzieć o życiorysie tej persony? Komu warto podarować dewocjonalia z wizerunkiem świętego Krzysztofa?

Kilka słów o Świętym Krzysztofie

Dzień Świętego Krzysztofa przypada w Kościele Katolickimi 25 lipca. To jeden z najpopularniejszych męczenników, na temat którego wciąż powstaje mnóstwo dewocjonaliów pozwalających pogłębiać nam swoją wiarę. Jak wiadomo jest patronem kierowców i podróżników. Jednak część katolików nie zdaje sobie sprawy, że Święty Krzysztof jest również patronem Wilna, mostów, pielgrzymów, biegaczy, żeglarzy, a także flisaków. 

Św. Krzysztof żył w III wieku, prawdopodobnie urodził się w Licji, na terenach dzisiejszej Turcji. Umarł śmiercią męczeńską za rządów cesarza Decjusza około 250 roku (według różnych źródeł został spalony na stosie lub ścięty mieczem). Postać ta została objęta kultem w V i VI wieku, z tego okresu pochodzą też pierwsze wzmianki historyczne na jego temat. Jak głoszą świeckie podania ludowe, Św. Krzysztof miał ponad 4 metry wzrostu i ponadprzeciętną siłę, dzięki której był w stanie przenosić pielgrzymów przez rzeki. 

Figurki Świętego Krzysztofa

Jednymi z najpopularniejszych dewocjonaliów poświęconych temu męczennikowi są figurki Świętego Krzysztofa, które przedstawiają go zwykle z Dzieciątkiem Jezus na barkach. Warto podarować tego rodzaju figurkę bliskiej osobie, która wybiera się w podróż. Dzięki figurce z wizerunkiem Św. Krzysztofa obdarowany będzie czuł się bezpiecznie podczas drogi, oddając swój los w życie patrona. W naszym stacjonarnym sklepie z dewocjonaliami w Warszawie oferujemy figurki ze Świętym Krzysztofem, które zachwycają jakością odwzorowania szczegółów i z pewnością będą wartościowym upominkiem dla każdej wierzącej osoby.

Różańce ze Świętym Krzysztofem

Równie dużym zainteresowaniem, co figurki cieszą się różańce ze Świętym Krzysztofem. Kierowcy często wieszają tego typu dewocjonalia na lusterku samochodowym wewnątrz pojazdu, czując spokój podczas pokonywania dłuższej lub krótszej trasy.  Święty Krzysztof prowadzi bezpiecznie kierowców samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i dzięki swojej obecności, strzeże ich przed wypadkami drogowymi. Jeśli w naszej rodzinie są osoby posiadające prawo jazdy, warto wręczyć im różaniec ze Świętym Krzysztofem, z pewnością docenią naszą troskę i gest.

Obrazki ze Świętym Krzysztofem

Kolejnymi popularnymi dewocjonaliami są obrazki ze Św. Krzysztofem, które zwykle mają na drugiej stronie wydrukowaną specjalną modlitwę o spokojną i bezpieczną podróż. Wielu katolickich kierowców nie wyobraża sobie podróży bez odmówienia modlitwy do tego szczególnego patrona. Obrazek ze Świętym Krzysztofem może być wykorzystany jako pamiątka z poświęcenia pojazdu. Komu go wręczyć? Z obrazka religijnego z pewnością ucieszą się rodzice i dziadkowie.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszego sklepu stacjonarnego na ul. Raabego 2a w Warszawie. Oferujemy dewocjonalia ze Świętym Krzysztofem i nie tylko.