szopka figurki

Figurki świętych do domu – co wybrać?

Święte figurki przedstawiające ważne postaci biblijne to dewocjonalia, które odgrywają bardzo ważną rolę w życiu osób wyznających wiarę chrześcijańską. Figurki świętych patronów to coś więcej, niż kolejny element wystroju wnętrza. Tego typu dewocjonalia wzbogacają nas duchowo i niosą pokrzepienie w szczególnie trudnych chwilach. Sprawdźmy, jakie figurki świętych wybrać, aby cieszyć się z ich obecności w naszym domu.

Figura Św. Antoniego

Święty Antoni był portugalskim teologiem i chrześcijaninem. Jego atrybutami są: księga, chleb, lilia, serce, ogień, osioł i ryba. Uznawany jest za patrona górników, rzeczy i osób zaginionych, a także zakonu franciszkanów. Figurka Św. Antoniego będzie doskonałym pomysłem na prezent z okazji chrztu dla chłopca o bardzo popularnym w ostatnich latach imieniu Antoni. Tego typu drobiazg można też podarować bliskiej osobie, która ma tendencję do częstego gubienia rzeczy. Figurka religijna z pewnością zostanie ciepło przyjęta przez obdarowanego.

Figura Św. Franciszka

Święty Franciszek z Asyżu to patron zwierząt, przyrody i co ciekawe również ekologii. Figurka Św. Franciszka będzie pięknym prezentem dla osoby wrażliwej na los zwierząt, miłośniczki fauny i flory, która troszczy się o los planety. Figurą można obdarować też chłopca o imieniu Franciszek, maluch otrzyma wyjątkową pamiątkę na całe życie. Starannie wykonana z odwzorowaniem najmniejszych szczegółów wywoła wzruszenie na twarzy adresata prezentu.

Figura Św. Pawła

Święty Paweł jest patronem marynarzy, przewoźników, wielu miast i zakonów. To istotna postać w życiu każdego gorliwie wierzącego chrześcijanina. Jednym z atrybutów Św. Pawła jest czerwony płaszcz symbolizujący nieskończoną miłość do Jezusa. Komu warto podarować figurkę Św. Pawła? To dobry pomysł na upominek dla wkrótce chrzczonego niemowlęcia o tym imieniu, chłopca, który przystępuje do Komunii Świętej lub bierzmowania.

W naszym stacjonarnym sklepie z dewocjonaliami w Warszawie dostępne są piękne figurki świętych wykonane z dbałością o detale. Perfekcyjnie odwzorowują wizerunki postaci, są trwałe i przystępne cenowo. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin i zakupów.